دانلود فایل آموزشی فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ

Adobe Photoshop

یک نرم افزار ویرایشگر حرفه‌ای است و توسط شرکت Adobe توسعه یافته‌است که برای ساخت و ویرایش عکس‌ها بکار می‌رود.  همه کسانی که با گرافیک کامپیوتری سرو کار دارند ، به نوعی محتاج این نرم افزار ها هستند.

 فتوشاپ چیست؟

این که فتوشاپ چیست، بحث مفصلی است ولی به طور خلاصه می‌توان گفت که فتوشاپ سحر و جادو است . این قدرت را به عکاسان و طراحان میدهد که تصاویر خود را سریعا با چند کلیک ویرایش و اصلاح کنند. اغلب مردم نمیدانند که بسیاری از ابزار های فتوشاپ ریشه در سنت، فرهنگ و صنعت عکاسی دارند. یکی از جادوهای فتوشاپ که به تنهایی می شود از آن تقدیر کرد زمانی است که می توانید با استفاده از ابزارهای فتوشاپ و چند کلیک به سادگی کنتراست تصاویر را کنترل نمایید، در برابر کار زمان بر و طاقت فرسایی که برای اصلاح عکس در تاریکخانه های قدیمی نیاز است.

ویرایش عکس

کاربردهای فتوشاپ

می‌توان گفت بخش عمده ای از محیط اطراف ما را کاربرد فتوشاپ در برگرفته‌است: پوسترهای تبلیغاتی، کارت ویزیت، لوگو، بنرها، سربرگ‌ها، رابط گرافیکی نرم افزارها و جلد کتاب و محیط‌های گرافیکی سایت‌ها همگی برای زیباتر شدن می بایستی با فتوشاپ طراحی شوند.

کاربرد فتوشاپ

اکثر نقاشی ها و طراحی های به کار رفته بر روی جلد کتاب ها و هم چنین بسیاری از نقاشی ها و طراحی های آنلاین، بدون استفاده از رنگ و بوم ایجاد می گردند؛ نرم افزار فتوشاپ یکی از محبوب ترین نرم افزارها برای ایجاد طراحی ها و نقاشی های دیجیتالی می باشد.

 

طرح روی جلد

ابزار موجود در نرم افزار فتوشاپ، امکان استفاده از تکنولوژی را برای ایجاد نقاشی های دیجیتال فراهم آورده است
که با استفاده از آن می توانید نقاشی های بسیار زیبا ومتنوعی را خلق نموده و سپس به رنگ آمیزی آن بپردازید .
البته استفاده از این ویژگی در نرم افزار فتوشاپ بسیار آسان تر از ویرایش عکس ها و تصاویر می باشد و نیاز به تکنیک و مهارت به خصوصی ندارد .

بسیاری از ابزارهای موجود در نرم افزارهای گرافیکی، در نرم افزار فتوشاپ گنجانده شده است و با استفاده از این ویژگی نرم افزار فتوشاپ می توان طرح های گرافیکی بسیار عالی را طراحی و ویرایش نمود .

البته از نرم افزار فتوشاپ نمی توان به عنوان یک نرم افزار حرفه ای برای طراحی گرافیک نام برد؛ اما برای طراحی هایی که نیاز به تخصص زیادی ندارند می توانید با بهره گیری از نرم افزار فتوشاپ، این کار را انجام دهید و به این ترتیب دیگر نیازی نیست برای طراحی یک کارت کریسمس ، طرح برای تی شرت و همچنین طراحی سریع یک لوگو برای راه اندازی شرکت و یا حتی برای طراحی کارت های کسب و کار خود از نرم افزارهای دیگری استفاده نمایید و به راحتی می توانید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ ، طراحی های گرافیکی خود را به انجام برسانید.

طرح گرافیکی

 

یکی دیگر از امکانات موجود در نرم افزار فتوشاپ، امکان ویرایش فیلم ها میباشد. با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید ویدیوهای خود را ویرایش نمایید و برای انجام این کار می توانید از لایه های تنظیم موجود در این نرم افزار استفاده کنید.

 با استفاده از این ویژگی نرم افزار فتوشاپ ، می توانید به آسانی GIF ها را هم ایجاد نمایید و از ویرایش ویدیوهای خود توسط این نرم افزار و تولید ویدیوهای خلاقانه لذت ببرید.


انیمیش با فتوشاپ

برای دانلود رایگان این آموزش روی Adobe Photoshop کلیک کنید

Adobe Photoshop

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*